Раннохристиянска гробница от IV в. сл. Хр.

9.10.2015 г. 13:37:07 ч.
На 5 октомври 2015 г., в музея официално се представи реставрирана раннохристиянска гробница от IV в. сл. Xр., открита при спасителни разкопки в центъра на гр. Пловдив (ул. „Г. М. Димитров”) през 2012 г.

На пресконференцията присъстваха кметът и зам.-кметът на гр. Пловдив – инж. Иван Тотев и Петър Стоянов, изпълнителен член на съвета на директорите на ЕВН България – Симо Симов, доц. д-р Костадин Кисьов – директор на музея, Мая Мартинова-Кютова – научен ръководител на спасителните разкопки и Никола Стоянов – реставратор.

С благодарности към община Пловдив и ЕВН България, които оказаха финансова помощ и подкрепа за реставрирането на тази неповторима раннохристиянска гробница със стенописи, представящи чудесата на Христос.

РАМ - Пловдив показва ценна църковна утвар
със съдействието на Пловдивската Света Митрополия
Посещение на делегация от Китай
21.07.2017
Изложба "От камъка до барута"
11 май - 30 ноември 2016 г.
Връчване на свидетелства за завършен първи клас
ОУ "Стоян Михайловски" 20 май 2016 г.
Как да се защитим от слънцето
BIODERMA - обучение