Новини

Обучение - Осигуряване на достъп до културното наследство за посетителите със специфични потребности

22.4.2016 г. 10:50:00 ч.

В периода от 20.04.2016 г. до 22.04.2016 г. Регионален археологически музей – Пловдив е домакин на тридневно обучение на музейните работници от южна България.

Обучителният курс е организиран от Министерство на културата и програма „Творческа Европа” на Европейския съюз и е на тема „Разширяване на достъпа до културното наследство. Осигуряване на интелектуална и физическа достъпност за посетители с допълнителни (специфични) потребности.

Сред официалните гости са Амелия Гешева – заместник-кмет по култура и туризъм в община Пловдив, която откри семинара, д-р Аксиния Бутева от Министерство на културата - дирекция „Културно наследство”, Веселина Кондакова – координатор на бюро „Творческа Европа” и лекторите Анна Янина и д-р Иван Янев, които запознаха участниците с темите, касаещи хората с увреждания и посетителите със специфични потребности.

Посещение на делегация от Китай
21.07.2017
Изложба "От камъка до барута"
11 май - 30 ноември 2016 г.
Връчване на свидетелства за завършен първи клас
ОУ "Стоян Михайловски" 20 май 2016 г.
Как да се защитим от слънцето
BIODERMA - обучение
ДАНС ОТКРИ И ВЪРНА НА МУЗЕЯ ОТКРАДНАТИЯ ШЛЕМ-МАСКА
Пресконференция - 25.04.2016 г.